navštivte můj oficiální web Juth Design (c)

Herjolfsnes : oděv pozdního 14.století

24. června 2017 v 17:22 |  Dobové oděvy
****** inspirováno dochovanými nálezy ********Postupem času mě okouzlila práce na středověkých oděvech od 12. do 15. století - některé oděvy jsou křiklavě krásné a výrazné, některé naopak na první pohled skromné, ale okouzlující v detailech materiálů a ruční práce. Podmanivá škála barev, mnohé možnosti kombinování. Tak se i můj šatník pomalu rozšiřuje.
Zde je jedna "sada"

Přes neopominutelnou bílou lněnou košili vínové šaty podle střihu z Herjlofsnes č.39 (jedná se o velkou sbírku oděvů, která se našla zamrzlá v permafrostu. Je dobrým zdrojem různých střihových možností)


V popisu šatů se dočtete, že nejspíše patřily "ženě se skoliózou a hrbem" Mrkající Tento aspekt padnutí jsem si odpustila a ušila si šaty tak, jak mě se líbí s použítím stejného složení dílů.Jsou zpracovány celé ručně s výjimkou dlouhých sesazovacích švů a zdobené výšivkou kolem krku, místo šněrování se dají sepnout zlatou sponou.

Detail ručního lemování a začištění švů.

Detail všití vsadek do plochy látky. Musím se pochválit - je to čistá práce Úžasný

A konečně detail výšivky.

Přes lněné šaty patří vlněné - jejich střih je jednodušší - klasické "T" bez tvarování pasu, taktéž s klíny. Je to poměrně častý typ... Jsou určené do opravdové zimy - dvojitě tkaná vlna, celoplošně podšitá lnem "co dům dal" (taktéž velmi dobové Mlčící) Na lemech je jednoduchá výšivka.Na fotkách doplněno spoustou krásy taktéž z mojí dílny:
Hedvábný závoj lemovaný perlami, korály a opály.
Brokátový opasek se zlatými monturami
Brokátová taštička s výšivkou granátového jablka (datací o sto let mladší, pravda)
Vněnou "Londýnskou" kápí.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama