navštivte můj oficiální web Juth Design (c)

Projekty roku 2017

6. ledna 2018 v 12:47 |  O autorce
******* Jaký byl rok 2017 pro mne v krejčovině? *****


Ačkoliv to podle aktivit na tomto blogu navypadá, ani tento rok jsem se nezastavila a nezahálela. A tak si pro potěšení chci tady shrnout, co se mi podařilo.

Mrzí mne, že zdaleka nemám fotky všeho pěkného, co sem ušila. Ze zakázek věci jako civilní oděvy, obyčejnější šaty, úpravy a opravy, nijak nedokumentuji a hned odevzdávám, aby se to točilo co nejrychleji. A někdy není čas ani zdokumentovat ty větší projekty, které by si to zasloužily. Tak mi uklouzla i spolupráce s jednou zákaznicí, kterou jsem půl roku oblékala a nakonec focení nevyšlo. I přesto jsem ráda, že se mi nakonec dostalo těchto pár foteček několika dílného kompletu, a že žije a slouží ;)

Jedná se o šaty pro potřeby rituálů - svateb, vedení kruhů a jiných obřadů. Spodní bílé šaty s šifonovými rukávy krajkovým dekoltem se dají nosit samotatně nebo s fialovým sametovým kabátcem se zlatým hedvábím. Do kopletu je ještě několik opasků, zlatá šifonová sukně a korzet. Pro paní jsem ušila i dvoje civilnější elegantní šaty.

Další luxusní zakázkou byl remake mého kostýmu, o kterém se dočtete tu.

Povedlo se mi i několik svatebních šatů. Jedna romantická boho svatba a jedna naprosto magická duše si u mne objednala komplet fantasy kostým, který bude sloužit i na dobových a jiných netradičních akcích a premiéru měl právě na svatbě. Paní za mnou dojížděla až z Moravy a toho si nesmírně vážím - že moje práce osloví i tak daleko a že jsou ildé ochotní kvůli ní cestovat tak daleko.
Komplet bílých spodních šněrovacích šatů inspirovaných mojí původní Brunhildou, posdní borkátové kolové sukně z mnoha dílů a vrchních dvojdílných sametových šatů. Odšněrovávací rukávy jsou podšité luxusním brokátem, ze kterého je i sukně. Celková silueta je lehce inspirovaná Tudorovci, s lichotivějším dekoltem.

Půl roku jsem strávila i s opravdickými Tudorovci - byla to moje premiéra s pánskou renesancí a byla to výzva. Na plese ale měly úspěch a to jsem moc ráda!


Krásnou prací byl i projekt dobových šatů pro Kastelánku hradu Granbštejn, kde ji v nich můžete pravidelně vidět. Lněná cotehardie s propínacími rukávy tmavě zelená, k tomu vrchní cottehardie s bílými pachy také ze lnu pro letní měsíce a pro zimní měsíce veliký gardecorps šatového typu z dvou vrstev vlny. Včetně doplňků - kápě, opasku, taštiček.


Kromě těchto věcí jsem ušila i několik holčičích šatiček v různých velikostech, jejichž fotky doufám ještě vyzískám :)

A co se týče rozšíření mé vlastní garderoby, také to nebylo nejhorší. Kromě několika heninů, točenky, čelenek, spodního prádla a dalších doplňků se mi povedlo i několik setů pro mne a mého muže a syna:


Pokud mi něco uniklo, ani se nedivím, protože to byl rok hojný a hodně tvůrčí. A za to jsem moc vděčná!

Všechno nejlpší přeji i vám, mí čtenáři, do roku 2018!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Borealis | Web | 6. ledna 2018 v 12:52 | Reagovat

nádherné fotografie O_O

Spřátelíš blog?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama