navštivte můj oficiální web Juth Design (c)

Prvotiny "revisited" : Barevné variace

6. ledna 2018 v 12:11 |  Fantasy kostýmy

****** "Blue-rust gown" jinak, lépe a majestátně ******Někdy se podaří, že moje online prezentace není úplně zbytečná a objeví mne někdo se stejnou krevní skupinou a já pak mám možnost vytvořit něco krásného a "mého" co bych si jinak ušít nemohla.

I tak se na mne obrátila jedna duše, že se zamilovala do mého "Blue-rust gown" (a já se jí nevidím, protože já ho taky miluju! :D ) a že by pro svoje šermířsko-historické působení chtěla jeho varianci s barevném tónování, které by slušelo jejímu typu. No váhala jsem? Neváhala.

Dostala jsem příležitost na šatech udělat úpravy, které jsem chtěla udělat i na těch svých, ale nenašla jsem na to čas a hlavně ani finance. Totiž původní šaty jsou krásné, ale slečna vystihla to, co by jim ještě slušelo - prodloužení délky vrchního kabátku, celkové podšití kabátu vč.rukávů. (Kdyby byla na skladě ještě ta látka, ze které ho mám, udělala bych neco podobného. No, třeba to ještě nastane)

I tak jsem se jala vymýšlet model podle zadané barevnice a trefila jsem se hned napoprvé. I tak jsme se vydaly shánět látky. Jak to někdy jde, tak tentokrát to nešlo. Obešly jsme všechny mně známé prodejny a bylo to bolestivé - tu neměli dostatek metrů té správné barvy, tu neměli tu barvu vůbec, tu měli jen malý zbytek... Všude jsme byly dvakrát a zcela uchozené jsem skočily s dvěma naditými taškami, a já se modlila aby nám zakoupené metry stačily. Kouzlila jsem, kouzlila, stačily, ale bylo to "o prsa" (doslova).

Komplet je opět dvojdílný. Spodní bleďounce modré šaty jsou z pružné rifloviny (!!!!!) - sama jsem tomu nevěřila, že je problém najít bavlnu pěkné pevné gramáže s tomto odstínu. Ale byl to problém. Ale protože tato konkrétní riflovina je s velkou příměsí elastanu a hebounkou úpravou, jsou šaty ve výsledku moc příjemné, kvalitní, trvanlivé, pratelné a správně modré ;) Středový panel je z krémového bavlněného saténu a vše je sladěné stříbrnými kovovými stuhami nejvyšší kvality.Nakonec bylo nejtěžší najít dostatečně odolné šněrovadlo ve správně modré. Nenašla jsem bohužel, takže je na majitelce, aby si ho časem vyměnila, pokud toto selže ;) I takové jsou zákruty krejčoviny (přiznám se, že barvit bavlněný knot je moc na moje schopnosti)

Vrchní šaty by se daly klasifikovat jako kabát, byly i podobně náročné. Nejsou podšívkovány "šatově" s viditelnými švy, ale kabátově, kdy zevnitř jsou zcela hladké a čisté. Při hmotnosti sametu a objemu kolové sukně to byla taková "prácička". Ale stálo to za to. Vybraly jsme samet v krásné heboučké úpravě, splývavý (bavlněné samety umí být i jako "prkno") a sytý. Podšitý je bavlněným plátnem. Šněrovací kroužky mi cestovaly až z USA, šněrovací šňůra je zakončená nákončíky a půlkolové rukávy podšité brokátem modro-stříbrno-bílým.
I posuďte, jak to slečně sluší! Já bych je nosila hned! Tak třeba se dočkám ;)Takto jste je mohli vidět na Karlštejnském vinobraní, ale podobně i v Krumlově:


(vidíte tu hnědou? To není ledjaká hnědá! To je božská hnědá!)

a tady něco ze stylového focení:


(inspirace mým focením u rotundy? možná ;) každopádně je to stejně úchvatné)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama