navštivte můj oficiální web Juth Design (c)

"Red Velvet" fantasia

1. února 2018 v 17:08 |  Svatební a společenské šaty

*** Svatební fantasy šaty s nádechem Tudorovců ****Spolupráce s magickými dušemi, co jsou druhou nohou taky trochu v pohádkovém světě, mne obrovsky těší. Jedna taková spolupráce se mi opět poštěstila a jsem moc vděčná, že jsem tu příležitost dostala a mohla pomoci splnit další sen. Pro divokou duši jsem mohla vytvořit svatbní-kostýmové šaty. Byl to krásný tvůrčí proces limitovaný pouze našimi schopnostmi - vášně, času a financí bylo dost a to je paráda!


Vznikl tento úchvatný model, který je valstně 4 dílný set. Bílé bavlněné spodní šaty se dají nosit samostaně jako divoženokovské šaty, tak trohu pánoprstenovské, tak trochu panenské. Dále k nim patří veliká celobrokátová sukně z 12ti dílů, která nezanikne ani v divadle nebo o svátečním dni. Vrchní rudé sametové šaty mají ještě přivazovací rukávy, které se dají volitelně odnímat, nahrazovat jinými nebo ozdobami na paži. Vznikl tak velmi variabilní kostým, který rozhodně neskončí jen u svatby ale bude dál sloužit.


Vrcholem šatů jsou samozřejmě opuletní rukávy. Využily jsme na ně maximální možné množství materiálu, jsou ted velmi těžké. Ale královsky nádherné. Půlkovoý střih, kompletně vložené brokátem ladícím se sukní.


Rudý bavlněný samet, béžovo zlatá s bílá je luxusní a velmi symbolická barevná kombinace. Tradičně v mnoha kulturách používaná na svatbu, pro svůj symbolismus - blahobyt, ženskost, plnost, smyslnost. Magický symbolismus - krev-kost-zlato/sluce je více než dostačující pro každý magický, rituální či jinak významný okamžik. A navíc je opravdu lahodná.


Výstřih i rozparek sukně je lemovaný těžkou vyšivanou portou naloženou na saténový podklad. Její našití bylo nejnáročněšjí na celých šatech, protože těžký samet v kombinaci s vrstvou korálků vám nejen zaručeně zničí prsty při šití (náprstek není při tak jemné práci můj kamaráda, bohužel) a způsobí také, že okraje oděvu jsou těžké a náročné na zpracovávání.


Sukně vrchních šatů je ze tří metrů sametu. Kdo trochu zná, ví, kolik asi šaty váží. Živůtek je kompletně podšitý, sukně jen u krajů, aby nebyla už moc těžká.


Podle mně to nevěstě ohromně slušelo. Gratuluji a přeji hodně štěstí nejen v manželství! A věřím, že jsme se neviděly naposled ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama